על היריבות הגדולה בין מכבי נתניה להפועל ב"ש

אוהדי נתניה מקניטים את אוהדי באר שבע (1) (1) (1)

היריבות הגדולה בין מכבי נתניה להפועל באר שבע מתחילה עוד הרבה לפני השלושער של דובב גבאי במשחק האחרון של עונת 2012 -2013 שהוריד את מכבי נתניה לליגה השנייה.

הכל התחיל אי שם בליגה הארצית

כבר כמה שנים טובות שהצבא הצהוב מלווה את הקבוצה במגרשיה החשוכים של הליגה הארצית – מאשקלון שבדרום ועד עכו שבצפון ואחרי עונה שהדלת לליגה הראשונה כבר הייתה במרחק נגיעה וברגע האחרון נטרקה על פרצופם של היהלומים – הפעם יש הרגשה אחרת…
תחושה כזאת באוויר שפשוט אי אפשר להתעלם ממנה. בכל רחבי העיר מרגישים את אותו דבר – השנה עולים ליגה! אין אופציה אחרת!. מכבי נתניה פותחת את עונת 1998 -1999 בצורה מרשימה מאוד, בניצוחו של המאמן המיתולוגי אורי מלמיליאן. וכל מה שעובר לנו אוהדי הקבוצה בראש זה שהשנה אין מקום לטעויות. רק מקום אחד זוכה לכרטיס לליגה הראשונה.

משחק העונה בין מכבי נתניה להפועל באר שבע בענות 1998/9

והנה זה הגיע. מחזור 15 מכבי נתניה מארחת את הפועל באר שבע. בשתי מילים: משחק עונה. בארבע מילים בטון טריפולטאי כבד : "יא בויה איזה משחק".
היום: שישי. הזמן: בוקר. נתניה מתעוררת ליום שכולו צהוב. אין בן אדם אחד בעיר שלא מוצא את עצמו משחרר לפחות 5 פעמים ביום הקדוש ההוא את צמד המילים "מכבי נתניה". ואני? אני עושה את דרכי למשחק. ילד בן 12 עם חברי עידן ושני האחים הגדולים שלנו שהדביקו אותנו "במחלת הצהבת". אחח איזו מחלה!
למשחק מגיעים שעתיים לפני, אבל במשחק עונה? ארבע שעות במינימום. אז אנחנו לא לוקחים צ'אנסים מיותרים שיכולים לעלות לנו במקום ביציע ויוצאים לכיוון האצטדיון. לבושים בצהוב מכף רגל ועד ראש, מתחילים את הדרך – דרך הלבנים הצהובות…
חשבנו שהקדמנו, שניכנס בניחותא …מחשבות לחוד ומציאות לחוד! כל העיר נתניה במלוא הדרה מחכה בקוצר רוח שייפתחו את השערים ליציע. אנחנו מחכים בתור לכניסה בלחץ אטומי, מחליפים חוויות, דעות, והצעות להרכב הפותח עם שאר היהלומים שבכניסה.

סוף סוף נפתחות דלתות הברזל הענקיות ליציע… וכמו סלילת הדרך לחומות ירושלים העתיקה בשנת 67, הצבא הצהוב מסתער על היציעים.
תוך חצי שעה האצטדיון מלא !!!! לא עד 0 מקום ,הרבה יותר מזה אצטדיון הקופסא שמכיל 7000 מקומות בער, איכלס לפחות 10,0000 אוהדים שיושבים אחד על השני. ארבעתנו מתמקמים במקום הקבוע שלנו השורות העליונות בשער לביא (שער 1) קרוב לחברה שמעודדים, קרוב לקונפטי שמחולק, קרוב לדרבוקה שמנצחת על המקהלה הצהובה בניצוחם של דינוזאורים צהובים שכולם מכירים: אשר, ארנון הג'ינג'י, בראון, ועוזי.. האמת, בתור ילד תמיד הסתכלתי עליהם בהערצה וכמיהה שיום יגיע וגם אני אזכה בדרגת "רב אלוף" בצבא הצהוב!
השחקנים עולים לדשא……איזה טירוף…. הדגל הענק של שער לביא מונף והקהל נכנס לאמוק של עידוד קונפטי ובלונים…טקס קצרצר ומאולתר שבוא מרים פיירברג הראש עיר החדשה של בירת השרון, ויעקב טרנר ראש עיריית ב"ש עולים לדשא ומודים כל אחד לקהל האוהדים שלו. אך, איזו היסטוריה.

שריקת פתיחה הגיעה, וזהו נגמרו ההכנות ונגמרו הטקסים. מוזר עד כמה אנחנו מתרגשים בכל פעם מחדש.
כשהגיעה הדקה ה-80 לאסלו צה הקשר וכוכב הקבוצה מרים כדור לרחבה, רונן (נשמה) בדש בסוג של עצירה /מסירה /פיקשוש מצליח למסור את הכדור לחלוצה של היהלומים הישאם זועבי, שמניף את הרגל… ומיירט טיל לכיוון הרשת הגבוהה..
ישששששששששששששש …..איזה גול !!
זר לא יבין זאת. והנה, הר הגעש הצהוב מתפרץ לו..
את הדקות הקרובות אני לא חושב שאפשר לפרוט למילים, אין סיכוי שאוכל להעביר את האנרגיות שהשתוללו להם בפיסת ההיסטוריה שבין רחוב החשמונאים לרחוב ישראל זנגביל. הדציבלים של השירים חצו את העננים, והקפיצות של הקהל הרעידו את היציעים והאדמה.

אוהדי מכבי נתניה מקניטים את אוהדי באר שבע

באר שבע לא נשארת חייבת

הקהל כבר צמא לשריקת הסיום רק 10 דק' מפרידות בין מכבי נתניה לניצחון המתוק.
ואז הדקה ה-83 ישראל זוויטי שחקנה הצעיר של מכבי נתניה מכשיל את חלוץ הפועל באר שבע אורן סגרון. הצבא הצהוב שביציע לא מאמין שזה קורה לו. אביבי זוהר ניגש לנקודת הפנדל ומשווה את התוצאה 1-1. עכשיו תורו של הקהל שהגיע מבירת הנגב לצאת מגדרו…גם להם מגיע. וכן , ככה זה הסתיים 1-1.

אז בעונה הזאת שבה מכבי נתניה והפועל ב"ש התחרו האחת נגד השנייה "ראש בראש" על הכרטיס לליגה הראשונה ובסופה גברה מכבי נתניה על הקבוצה מבירת הנגב ועלתה לליגה הראשונה נפתחה לה יריבות היסטורית שגרמה לגם להפועל ב"ש לא להישאר חייבת ונקמה לא פעם במכבי נתניה! 

אוהדי ב"ש מקניטים את אוהדי נתניה

בין היתר בעונת 2012 -2013 היא הורידה את מכבי נתניה לליגה השנייה לאחר ניצחון 3-0 מוחץ (שלושער של דובב גבאי) ובשנת 2003 רמי אבו לאבן השווה בתוספת הזמן במשחק מול מכבי נתניה שהסתיים ב 3-3 ומנע מהיהלומים לסיים באותה עונה במקום  השלישי שמוביל למוקדמות גביע אופ"א.

מוזמנים להגיב

מה דעתך על הכתבה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם